פרזול הינו מושג אשר אנו נתקלים בו לא מעט בכל הנוגע לתהליכי עיצוב הבית ורהיטים אך אנשים רבים אינם מבינים את המשמעות האמיתית של המושג הזה. למעשה, ניתן למצוא דוגמאות רבות לעבודות פרזול בכל רחבי הבית ובשילוב עם עץ.

הדוגמא הכי טובה למוצרים אשר עברו תהליך פרזול בבית הם ידיות לארונות ומגירות, אולם פרזול מתייחס כיום לכל עבודת מתכת המערבת נפחות, עבודת מתכת אשר נעשית במיוחד עבורך ולא על פס ייצור. בפשטות, ניתן לומר על כל מוצר מתכת הנעשה באופן ידני שעבר תהליך פרזול.

ניתן להשתמש במגוון רב של מתכות בזמן הפרזול, בין הפופולאריות יותר כיום היא האלומיניום, עקב הקלות בה ניתן לעבד אותה, העלויות הנמוכות והעמידות הגבוהה שלה.

עבודות פרזול צריכות להיעשות רק על ידי מומחים אשר עברו הכשרה

פרזול הינו חלק בלתי נפרד מהבית וניתן לשלב עיצובי מתכת כמעט בכל רהיט ברחבי הבית ולעיתים אף בחצר. מתכת היא חומר שיש לעבוד איתו רק לאחר ההכשרה המתאימה, קודם כל בשל התנאים המסוכנים שיש לעבוד בהם עם המתכת. מעבר לכך, ריתוך או צביעה לא מקצועיים של המתכת ייפגעו בעמידות שלה ויורידו משמעותית את אורך החיים שלה. למרות שמוצרי הפרזול הנמצאים בסכנה הגדולה ביותר הם אלו הממוקמים בחוץ כגון גדרות, לא מומלץ לרכוש אף מוצר פרזול מבלי לוודא את האיכות של המתכת, הציוד וכמובן איש המקצוע אשר עיבד אותם.

פרזול אומנותי במתכת

אומנות הפרזול מתמקדת ביצירת מוצרי מתכת יפים בעלי אופי אסתטי העונים על צורך פרקטי– וכדאי להכיר כי פיסול במתכת היא אחת מן האומנויות העתיקות ביותר, כאשר ישנן עדויות לעבודות מתכת אומנותיות אשר בוצעו כבר לפני אלפי שנים.

בעזרת מוצרי פרזול ניתן להעלות את הערך העיצובי בבית בצורה ייחודית. במקרים רבים בפרזול אומנותי נראה שילוב של מספר חומרי גלם עם המתכת וביניהם עץ, זכוכית, אבן טבעית ועוד. ניתן לרכוש מוצרי פרזול אומנותיים על פי הזמנה אישית.

לילך רהיטים – המומחים לפרזול בהתאמה אישית

אנחנו, בלילך רהיטים, מכירים את כל שיטות העיצוב ושילובן בעת ריהוט ועיצוב הבית. אנחנו יותר מאשר נשמח לספק לך ייעוץ והדרכה בכל הקשור לריהוט הבית בכלל ולמוצרי פרזול בפרט.

למידע נוסף ולתיאום עבודת פרזול – כל שעליך לעשות הוא ליצור איתנו קשר כעת ונשמח לעמוד לשירותך!

השארת תגובה